Nenechali jsme nic náhodě a do Mladé Boleslavi jsme odjížděli s časovou rezervou, kdyby nás potkala chumelenice, jak zněla předpověď počasí na neděli 8.2.2004. Nastoupili jsme v sestavě Táborský - Schula - Vedral - Jandečka - Burdík - Kotrba - Koubek - Soukup.
Po hodince hry, když se již většina partií dostala ze zahájení, se mi zdálo, že stojíme lépe bílými a hůře černými - tedy oebcně řečeno. Protože hned na první šachovnici byla výjimka, Rosťa stál minimálně vyrovnaně, možná i lépe. Michal Schula zmáčknul svého soupeře na zadních třech řadách. Olda neměl dokončený vývin, ale poměnil dost figur. Tomáš měl dynamickou pozici, soupeř hrál dost odvážně a některé linie a pole vybízeli k obsazení. Luboš Burdík stál divně, netroufnu si říct zda hůř. Tomáš Kotrba stál ve svém oblíbeném schematu dobře. Vašek Koubek stál špatně a nebyl vidět žádný plán, kterým by se mohl ze sevření osvobodit. Venca Soukup stál vyrovnaně nebo možná trochu lépe, ale začal přesouvat figury zvláštně, čemuž jsem nerozumněl.
Průběh zápasu byl až do časových tísní velmi vyrovnaný, ale pomohla nám chyba bílého na první šachovnici. Rosťa Táborský se dobře připravil a nedal soupeři šanci, přešel do koncovky J+V x S+V. Soupeř lacině přehlédl figuru a dva pěšci za ní jako kompenzace nestačily a brzy jsme vedli 1:0. Na druhé šachovnici Michal Schula stupňoval svou převahu na dámském křídle, přesukupil figury, soupeř byl naprosto bez protihry a připravil si průlom, který znamenal volného pěšce a stále o hodně lepší pozici. Na třetí Olda Vedral v pozici 4 věží a 4 střelců měl o trochu lepší pěšcovou strukturu, ale iniciativa byla na straně soupeře, podařilo se mu jí však eliminovat. Na čtvrté Tomáš Jandečka získal výhodu, v pozici se cítil jako ryba ve vodě, překvapil soupeře výměnou střelce v domečku za jezdce na c6 a dostal tak svého jezdce na f6, kde kraloval. Soupeř pak nezahrál zcela přesně a Tomáš se dostal do vyhrané pozice. Na páté Luboš Burdík poměnil dámy a některé lehké figury a dostal se do koncovky 4věží a S x J. Tak se vymanil z mírně pasivní pozice a střelec dával do budoucna myyšlenky na minimálně vyrovnanou pozici. Tomáš Kotrba zvětšoval se soupeřovou pomocí svou výhodu a chystal se k útoku na krále při stejných rochádách. Vašek Koubek otevřel pozici, soupeř nezahrál dobře a vznikla koncovka D+S x D+J s nepříliš chráněnými králi na obou stranách. Venca Soukup na poslední šachovnici trpěl v pozici s figurou více za dva pěšce, ale za velmi svázanou pozici, kde soupeř vytvářel neustále nové hrozby a vždy zbýval jedinný tah, jak zabránit materiálním ztrátám. Ohňostroj rozhodnutí vypuknul asi ve třičtvrtě na dvě. V podstatě na všech šachovnicích hrál svou roli čas. Michal Schula postupoval volnými pěšci, byť soupeř zíkal opěrný bod e3 pro svého jezdce, ale nedokázal je zastavit. Olda v časovce získal pěšce, ale nechal proniknout volného c-pěšce, soupeř mohl jednoduše vyhrát, ale nakonec po časové kontrole vznikla koncovka S+3p x V+3p. Tomáš Jandečka pronikl na e-sloupci věží a když obsadil sedmou řadu, soupeř mohl již jen vzdát 2:0. U Luboše se pokračovalo v manévrech v rovné koncovce (podle Rosti lepší pro bílého). Tomáš Kotrba zvítězil po otevřeném g-sloupci a zvýšil na 3:0. Soupeř Vaška Koubka si na svého krále nechal otevřít dlouhou diagonálu a nemohl zabránit matu (v to po 15 tazích nikdou nedoufal)! Venca Soukup úpěl po obrovským tlakem soupeře, ale ten místo aby uzavřel kohoutky a dostal Vencu do zugzwangu, daroval Vencovi bod, když přehlédl věž 4:0! A když vítězství podepisoval Vašek Koubek, vedli jsme 5:0 a oba body nám již nemohl nikdo vzít!
Poslední tři partie se tedy hrály již v poklidu. Michal Schula si jistě došel k výhře, ale téměř současně Olda zkazil v tu chvíli teoretickou remis - 6:1. V poslední partii Luboš experimantoval a snažil se vyhrát koncovku S x J, nakonec se rozešel se soupeřem mírně - 6,5 : 1,5!Táborský - Tichý 1:0, Schula - Řehořek 1:0, Vedral - Jaček 0:1, Jandečka - Vodička 1:0, Burdík - Záhrobenský 1/2, Kotrba - Jaček 1:0, Koubek - Joukl 1:0, Soukup - Hajný 1:0